Rahvarõiva valmistamise koolitus

Koolitusel osalejad valivad, millist kostüümi nad hakkavad tegema, ja asuvad seejärel Eesti Rahva Muuseumis olevatelt esemetelt eeskuju võttes tööle. Õpetajatega kohtutakse kord kuus.

Valminud komplekt esitletakse lõpetamisel koos kirjaliku tööga.

Koolitusel Jäneda mõisas jagavad teadmisi professionaalsed õpetajad Silvi Allimann – õmblemisest, Silja Nõu – tikkimisest, Reet Piiri – rahvariiete kandmisest, jt.

Juhendaja abiga vaadatakse üle mõõdud, lõiked, värvid, mustrid jms ning tehakse individuaalsed lõiked. Konkreetsed töövõtted sõltuvad valitud komplektist, näiteks kurrutamine, tagide, pilutikandi, -palistuste, pärltikandi, niplispitsi, vööde ja paelte tegemine jne.

  • Esimesel koolitusel on sissejuhatus, kompletide valimine ja ettevalmistus tööks muuseumis.
  • Teisel korral on töö muuseumis ja kolmandal, neljandal korral on individuaalsete lõigete konstrueerimine.
  • Jätkub individuaalne töö juhendajate nõustamisel.

Komplektile vajaminevad materjalid on osaleja kulul.

Koolituse kestvus

Koolitus kestab kaks aastat 20-l kahepäevasel õppekorral.

Koolituse hind

Ühe korra osalustasu 20.-€, kokku 400.-€.

Õppija ja MTÜ Loometöö vahel  vormistatakse koolitusleping.

Koolitused Jänedal toimuvad Rahvakultuuri Keskusega koostöös. Osalejate nimekirjad kinnitatakse RKK-s.

 

Alustame  

12.-13. septembril 2020 Jäneda mõisa II korrusel; jätkame 16. oktoobril ERM-s Tartus; 14. ja 15. novembril; 12. ja 13. detsembril 2020.a. Jänedal.

23. ja 24. jaanuaril 2021.a.;  27. ja 28. veebruaril; 20. ja 21. märtsil; 15. ja 16. mail; 19. ja 20. juunil.

Registreeri koolitusele või küsi lisainfot

 

silvi_allimann

Silvi Allimann: on rahvarõivastega tegelenud  juba üle 40 aasta. Sellesse aega mahub 26 aastat töötamist Kunstikombinaadis, AS ARS ja AS ARS Mood, kus ta tegeles rahvarõivaste ja õmblustoodete tootmise korraldamisega, tellijate nõustamisega, rahvarõivaste uurimise ja joonistamisega Eesti Rahva Muuseumis. Lisaks tegelenud õpetamisega. 1989.a. Tallinna Pedagoogiline Instituudis ja Tallinna Kergetööstuse Tehnikumis rahvarõivaste valmistamist. 1992. aastast on tegelenud rahvarõivaste valmistamise õpetamisega Rahvakultuurikeskuses. Käesolevaks ajaks on sellele lisandunud ka: Jäneda Mõisas õppivad inimesed, kes valmistavad peamiselt Põhja-Eesti rahvarõivaid ja Tartus ERM-is õpivad Lõuna-Eesti rahvarõivaste valmistamist. On ettevõtja OÜ Kaunis Rahvarõivas juba 1999. aastast.

Silja_NouSilja Nõu, on töötanud 1972 – 1992. aastani kunstikombinaadis ARS tikkijana, hiljem tikkijate meistrina tekstiiliateljees. Alates 1986. aastast töötanud juhendajana Rahvarõivakoolis. 1992. aastast töötab OÜ Kodukäsitöös. On kindlasti üks parimaid tikkijaid.

Reet_PiiriReet Piiri Eesti Rahva Muuseumis Rahvakultuuri koolituse ja teabekeskuse kuraator.